RETURN TO GALLERYFOTO

Gerbil Box

Tento multifunkční obal na krmivo pro pískomily je původně vytvořen do soutěže YoungPackage 2017 s tématem Open & Play. Jedná se o kostku, složenou z několika částí - vnější tmavý přebal a vnitřní krychle skládaná ze dvou do sebe zapadajících polovin. Každá polovina obsahuje 20 g krmiva, což je potrava pro 2 pískomily na jeden den (doporučená dávka na den je 10 g pro jednoho.) Jelikož se pískomilové chovají minimálně ve dvou a více kusech, určil jsem dávkování tak, aby jedna polovina stačila pro dvě zvířata.

Celý obal je vytvořen z papíru a grafika je do něj gravírovaná laserem. Při hromadné výrobě by se použilo i biologicky nezávadné a netoxické lepidlo, takže by byl obal neškodný pro tvory.

V praxi obal funguje tak, že si zákazník koupí box, ze kterého sejme vrchní přebal a jednu polovinu pak umístí do ubikace s pískomily. Dále pak prstem vymáčkne jeden, nebo oba otvory, které jsou předperforované na každé polovině. Ty slouží zvířeti jako průlez. Pískomilové se pak dostanou dovnitř, kde prokoušou dva 10 gramové pytlíky se zrním. Pokud vlastníte jednoho pískomila, lze jeden pytlík vytáhnout. Mazlíčci pak lepenkový obal využijí jako hračku, kterou mohou rozkousat, nebo po ní lozit.

Technika - Laserovaná lepenka a balící papír / velikost 100 x 100 mm / 2017

...

English description soon...

Technique - Lasered paperboard and paper / size 100 x 100 mm / 2017


                                  Copyright © 2015- 2018 Jacob Kobela artist and web-design. All rights reserved.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich