RETURN TO GALLERYFOTO

LEPŠÍ SPOJENÍ - THE BETTER CONNECTION

Nedávno jsem se chystal koupit si nový telefon. Starý mi totiž odešel a já nutně potřeboval nový. Strávil jsem u vybírání nejlepšího modelu několik hodin. Po určité době mě to přestalo bavit a nakonec jsem si šel lehnout. V tu chvíli jsem si říkal, jak moc je v dnešní době mobil rozebíraná věc. Já sám jsem si nikdy nekoupil telefon a ani si ho nepřál dostat. Když jsem měl nový, bylo to, když si otec koupil nový model a starší jsem dostal já. Nikdy jsem k těmto věcem netíhl a proto mě samotného zarazilo, že jsem teď trávil dvě hodiny výběrem nového.

Proč? Je to jen kus plastu. Za co člověk utrácí tolik peněz. A v tu ránu mě napadlo telefon rozebrat a zjistit to. Rozložit ho na co nejvíc částí.

Když jsem druhý den rozebral dva telefony, sledoval jsem tu změť displejů a plastových krytek.

V čem spočívá hodnota telefonu? Pro někoho v tom, že si může psát s lidmi, které nevidí (velmi užitečná věc podle mě). Pro někoho třeba v designu, nebo špičkovému softwaru. Každopádně nebylo by nám někdy líp, kdybychom se uměli zastavit a vypnout telefon ve chvíli, kdy ho nutně nepotřebujeme? Ve chvíli, kdy jsou přátelé s námi a nepotřebujeme mobil ke spojení s nimi?

Proto jsem udělal tuhle práci, ve které jsem ironicky pojmout dnešní (v tomhle směru často probíranou) dobu. Z rozebraných kousků plastu jsem vytvořil barevné kompozice. Dal jsem těmto telefonům jinou hodnotu. Uměleckou. Lidé by se mohli nad touto prací aspoň pousmát a zamyslet se nad tím, co telefon znamená pro ně.

Technika - Akryl a koláž na sololitové desce / 2016

...

Description soon

Technique - Acrylic with collage on plank / 2016

                                  Copyright © 2015- 2018 Jacob Kobela artist and web-design. All rights reserved.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich